Grote modderkruipers gezocht in de Alblasserwaard en Vijfherenlanden

Stichting RAVON (Reptielen Amfibieën en Vissen Onderzoek Nederland) probeert de verspreiding van verschillende zeldzame vissoorten in kaart te brengen. Speciale aandacht gaat hierbij naar de grote modderkruiper.

De grote modderkruiper komt voor in verschillende natuurgebieden, buiten de natuurgebieden vindt de soort een belangrijk leefgebied in sloten in het agrarisch gebied. Zo komt de soort ook voor in de Alblasserwaard en Vijfherenlanden. Vroeger werd de soort hier veel en algemeen aangetroffen maar tegenwoordig zijn er maar weinig waarnemingen van de soort bekend. Stichting RAVON doet hierbij een beroep op de leden van de agrarische Natuurvereniging Den Hâneker om waarnemingen van de grote modderkruiper door te geven aan Stichting RAVON.

Doordat de grote modderkruiper lastig te vangen is en wateren waar deze soort voorkomt weinig bevist worden is de verspreiding van de soort incompleet. Gebleken is dat de soort vaak tijdens het schonen en baggeren van watergangen op de kant beland en hierdoor ook op deze manier in kaart gebracht kan worden. Agrariërs kunnen hierdoor een belangrijke rol krijgen in het in kaart brengen van deze bijzondere vissoort. Door onze lokale vrijwilliger in te seinen voordat u de sloot gaat schonen kan deze wellicht de vegetatie doorzoeken op de aanwezigheid van de grote modderkruiper.

Heeft u een modderkruiper gezien? Dan horen wij het graag!

U kunt dan contact opnemen met onze lokale RAVON vrijwilliger:

Arie de Lange
Prins Hendrikstraat 71
3361 XN Sliedrecht
06-41850405

Of een e-mail sturen aan Arthur de Bruin (a.debruin@ravon.nl)

Het liefst ontvangen we een foto van de vis en de plaats van aantreffen of komt onze vrijwilliger persoonlijk langs om de vangst te bekijken.

Meer informatie over de grote modderkruiper is te vinden op www.ravon.nl